Poczucie spełnienia obowiązku

Świat i występujące w nim zjawiska są fascynujące. Dostarczają wielu historii i motywują do próby zrozumienia wszystkiego, co nas otacza. Niestety niejednokrotnie przyciągają do siebie również ludzi, którzy wykorzystują dary natury dla własnych potrzeb i zysków. Historią, która opowiada o poczuciu obowiązku i potrzebie ochrony dzikiej przyrody przed chciwymi ludźmi jest Wrząca rzeka. Historia niebywałego odkrycia.

Prawda ukryta w legendach

Główny bohater utworu Andresa Ruzo dorastał w Peru w otoczeniu dziadka, który opowiadał mu wiele fantastycznych i jednocześnie nieprawdopodobnych historii. Jedną z nich było wspomnienie o rzece głęboko w Amazonii, która nieustannie wrze, jakby znajdował się pod nią ogień. Początkowo chłopiec nie wierzył w legendę. Jednak po kilku latach znów słyszy informacje o niej, jednak tym razem od swojej cioci. Młody geolog i podróżnik pragnie dowiedzieć się, ile prawdy skrywa się w legendarnej opowieści. Podróżuje w głąb Amazonii w celu odkrycia prawdy. Wielkim zdziwieniem okazuje się istnienie rzeki. Bohater nie dowierza własnym oczom. Przed nim jawi się rzeka tak gorąca, że miejscowa ludność zaparza z niej herbatę, a młode zwierzęta, które nieporadnie do niej wpadają od razu umierają. Jaki jest powód niezwykłych właściwości wody? I w jaki sposób można ukryć prawdę o niej przez światem?

Moralny obowiązek

Geolog i podróżnik z Wrzącej rzeki. Historia niebywałego odkrycia podczas swoich wojaży musi walczyć z miejscowymi ludami, szamanami, nielegalnymi hodowcami bydła i koncernami naftowymi. Staje przed moralnym poczuciem obowiązku, które nakazuje mu chronić niezwykłe zjawisko przyrodnicze przed chciwcami, którzy swoimi działaniami bardzo szybko będą mogli zdegradować i zniszczyć tamtejszą naturę. Książka jest nie tylko opowieścią o podróżach, badaniach i fascynujących zjawiskach, które znajdują się w otaczającym nas świecie. To przede wszystkim utwór, który przedstawia próby zrozumienia poczucia moralnego obowiązku wynikającego z dokonania odkrycia naukowego. Mężczyzna chce ochronić rzekę nie tylko przed koncernami i hodowcami, ale i samym sobą.

Poznaj odpowiedzi

W jakim kierunku potoczą się działania mężczyzny? Czy można zatrzymać bieg wydarzeń i uchronić świat przez całkowitym podporządkowaniem go względom i korzyściom ludzkości? Aby poznać odpowiedź na te i wiele innych pytań musisz wybrać się do księgarni i sięgnąć po Wrzącą rzekę. Historia niebywałego odkrycia. To piękna i niezwykle fascynująca opowieść, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników. Przekonaj się już dziś, jak wyjątkowy i zarazem brutalny jest świat, w którym to nie piękno, a korzyści majątkowe odgrywają główną rolę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *